Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

Aktualności

 1. 22-06-2018 15:52 Kapituła Złotej Odznaki PFRN - Wyróżnienia dla członków naszego Stowarzyszenia

   Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, iż Kapituła Złotej Odznaki PFRN na posiedzeniu w dniu 5 czerwca 2018 roku przyznała nagrody - Wyróżnienia dla członków naszego Stowarzyszenia:

  1. Pani Joanna Maciejak,
  2. Pani Bogusława Oleś,
  3. Pan Aron Półtorak,
  4. Pan Łukasz Tyszkiewicz.
  GRATULUJEMY! Nagrody zostaną rozdane podczas części oficjalnej XXII Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (październik 2018). O szczegółach poinformujemy wkrótce.

 2. 26-04-2018 11:12 SPPON po raz kolejny gościem programu "Forum Gospodarcze" w TVP3

  Po raz kolejny SPPON był gościem programu redaktora Piotra Świąca "Forum Gospodarcze" emitowanego w TVP3.  Tematem dyskusji było pytanie: "Boom, bańka czy koniunktura? Co dzieje się na trójmiejskim rynku nieruchomości w ostatnim czasie?"

   

 3. 16-03-2018 14:41 Z CYKLU: FAJNY FILM SPPON POKAZAŁ…

   UROK WIELKIEJ PŁYTY? Bloki – są wszędzie. Czasami ich nie widzimy, bo tak się wkomponowały w krajobraz, że już przestały drażnić. Inne potrafią jeszcze zdziwić, zwłaszcza tam, gdzie wyrastają w szczerym polu, wśród kartoflano-kapuścianego pejzażu. To też bloki, tyle że nowe, buńczucznie zwane apartamentowcami, zbudowane całkiem niedawno lub kilka lat temu.

 4. 15-01-2018 12:57 Stanowisko Prezydenta PFRN w sprawie podwyżek portali

    W związku z kolejnymi spotkaniami biur nieruchomości, które są następstwem podwyżek jakie zostały wprowadzone przez portal Otodom przedstawiamy Państwu oficjalne stanowisko zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 5. 08-01-2018 15:34 KASY FISKALNE - ZWOLNIENIE

    Rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych
  Rozporządzenie Ministra Finansów z 20.12.2017 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. 
  Zgodnie z par. 2 ust. 1 zwolnione są z obowiązku ewidencjonowania w danym roku podatkowym, nie dłużej niż do 31.12.2018 r., czynności wymienione w załączniku do Rozporządzenia (pozycja nr 27 załącznika).
  Tak więc w dalszym ciągu przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie mają obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

 6. 12-12-2017 15:03 Prezydent PFRN na lata 2018 - 2020 wybrany!

    Prezydent na lata 2018 - 2020 wybrany! Andrzej Piórecki został wybrany Prezydentem Elektem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Na czele najstarszej, 22-letniej organizacji zawodowej w Polsce, skupiającej pośredników i zarządców nieruchomości ponownie stanie w latach 2018 - 2020.

 7. 27-11-2017 14:55 SPPON w TVP Gdańsk

   SPPON w TVP Gdańsk w programie Forum Gospodarcze!!!

  Rozmawiamy o inwestowaniu w nieruchomości - czy to dobry pomysł, z własnej kieszeni czy na kredyt, mieszkanie czy grunt, rynek wtórny czy pierwotny, ryzyko inwestowania... itp.    

 8. 10-10-2017 09:43 Kupię działkę „z zabudowanym sąsiadem”…

  Jeśli nie masz obok sąsiada, który się już pobudował, Ty też nic nie wbudujesz na swojej działce… 

  Projekt Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczący art. 61 nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zakłada, że Decyzje o Warunkach Zabudowy będą wydawane tylko wtedy, jeśli nieruchomość graniczy bezpośrednio z co najmniej jedną działką już zabudowaną.

 9. 30-06-2017 10:23 Projekt badania i analizy systemu MLS

  Wraz ze studentami Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii uczestniczyliśmy w projekcie badania i analizy systemu wymiany ofert MLS.
  W ramach tego projektu studenci przygotowali prezentację na temat systemu MLS oraz stworzyli anonimową ankietę. 
  Ankieta była skierowana do wszystkich Członków naszego Stowarzyszenia.
  W ankiecie znalazły się pytania dotyczące opinii funkcjonalności, skuteczności, przejrzystości systemu, zmian, które chcielibyśmy wprowadzić, itp....
  Studenci po zakończeniu prac nad projektem otrzymali Certyfikaty od Stowarzyszenia.

  Serdecznie dziękujemy studentom: Pani Eryce Kosidowskiej, Panu Łukaszowi Starke i Panu Mateuszowi Jaks za zaangażowanie, profesjonalizm, kreatywność i pozytywną energię, które towarzyszyły nam w trakcie trwania projektu.
  Zapraszamy do dalszej współpracy z naszym Stowarzyszeniem i życzymy dalszych sukcesów :)

 10. 29-06-2017 13:56 Ankieta dotycząca systemu MLS

  W ramach współpracy ze studentami Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii powstaje projekt na temat systemu MLS.  Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej systemu MLS.

  Ankieta dostępna pod linkiem: https://goo.gl/forms/VL6lho7gSJUhXG2K2
  Z góry dziekujemy za wypełnienie ankiety :)  

 11. 19-06-2017 14:21 Pierwsze czytanie projektu nowelizacji UoGN w podkomisji sejmowej...

  W dniu 20 czerwca w Sejmie odbyło się posiedzenie podkomisji, na którym omawiano nowelizację Ustawy o gospodarce nieruchomościami.
   
  Uwagi zgłoszone przez organizacje zawodowe do zapisu:

  51) po art. 198a dodaje się art. 198b - 198e w brzmieniu: „Art. 198b. 1. Kto: 1) wykonuje czynności, o których mowa w art. 174 ust. 3 i 3a, bez spełnienia warunku, o którym mowa w art. 174 ust. 7,” (…)„ - podlega karze grzywny w wysokości do 50 000 zł.”
  zostały przyjęte przez ministerstwo i przepis ten zostanie poprawiony.

  W zgłoszonej poprawce ma on brzmieć w ten sposób, że w art. 198.1 pkt 1) zamiast zapisu „o których mowa w art. 174 ust 3 i 3a” ma być zapis „określania wartości nieruchomości”.

  Do zapisu art. 181, pkt 3b dodano słowo "pisemnym" tj.:

   „Jeżeli pośrednik w obrocie nieruchomościami nie dopełnił obowiązków, o których mowa w ust. 3a, strona umowy pośrednictwa, po uprzednim pisemnym wezwaniu pośrednika w obrocie nieruchomościami do przedłożenia kopii dokumentu ubezpieczenia w ciągu 7 dni od daty wezwania, ma prawo wypowiedzieć umowę pośrednictwa ze skutkiem natychmiastowym".

  Analogiczną poprawkę przyjęto w art. 186 dotyczącym zarządców. 

 12. 15-03-2017 10:02 11 kwietnia - Krzysztof Rzepkowski - Negocjacje bez przeciągania liny

  Senior Manager & Property Sales Trainer
  Menedżer, trener i szkoleniowiec z piętnastoletnim stażem jako wykładowca akademicki i kilkuletnim doświadczeniem w przedaży. Autor bloga na Facebooku „Buty Klienta”. Codzienną porcję energii czerpie z rozwoju i sukcesów ludzi, z którymi współpracuje, dlatego sala szkoleniowa to miejsce, w którym spełnia się bez reszty. Wierząc w nieograniczony potencjał każdego, jest niestrudzonym łowcą wymówek i tropicielem fałszywych przekonań, które podcinają skrzydła w drodze do gwiazd. Od 6 lat związany z Lloyd Properties jako szkoleniowiec, doradca ds. nieruchomości, menedżer i trener sprzedaży.

 13. 07-03-2017 11:46 Zarząd SPPON zwołuje na dzień 22.03.2017 r., na godz. 12:30 Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków SPPON.

  Na podstawie §24 pkt 3 oraz §27 pkt 1 Statutu SPPON, Zarząd SPPON zwołuje na dzień 22.03.2017 r., na godz. 12:30 Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków SPPON. Obrady odbędą się w Sali Konferencyjnej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, Aleja Zwycięstwa 96/98.   
   


 14. 28-02-2017 11:13 Zaproszenie na spotkanie/szkolenie - liczba miejsc ograniczona.

   Zapraszamy na spotkanie poświęcone nieruchomościom komercyjnym. W formie otwartej dyskusji z elementami szkolenia będziemy rozmawiać o sprzedaży nieruchomości Orange. Obecnie portfel liczy ponad 800 ofert.  
  Zapraszamy pośredników, agentów, zarządców nieruchomości, deweloperów oraz wszystkie osoby zainteresowane tym obszarem rynku. Podczas spotkania zapisać będzie się można do newslettera, wylosować zestaw upominków firmowych, a także podpisać umowę pośrednictwa.

 15. 10-02-2017 09:46 27 lutego - Odbyło się spotkanie z Izą Miks-Kożuchowską w Gdyni!

   Prowadząca Iza Miks Kożuchowska praktyk wyłączności (12 lat wyłącznie na wyłącznościach). Szkoleniowiec z sukcesami. Wykładowca na takich wydarzeniach jak Warszawska konferencja uczestników rynku nieruchomości, szkoliła w Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Toruniu, Warszawie w sumie ponad 800 agentów.
  Z wykształcenia ekonomista - ukończyła SGH - finanse i bankowość - pracowała ponad 10 lat jako Financial Manager w spółce giełdowej sektor IT z WIG20. Od 2008 roku w branży nieruchomości. 

 16. 01-12-2016 11:09 KONFERENCJA NAR W ORLANDO

  Orlando,  w Stanie Floryda (USA), kojarzy się głównie z Disney Worldem, parkami wodnymi czy delfinarium.  Z racji letniego klimatu i rozbudowanego zaplecza konferencyjno - hotelowego,  wybierane jest również jako miejsce organizacji dużych konferencji i targów. W tym roku, od 4 do 7 listopada, Orlando było miejscem corocznej konferencji NAR (NATIONAL ASSOCIATION of REALTORS®), największej i najstarszej organizacji pośredników i zarządców nie tylko w USA, ale również na świecie. Około 1,2  mln członków i ponad stuletnia historia , przekładają się na prawdziwie słyszalny głos profesjonalistów na rynku nieruchomości.    

 17. 10-10-2016 12:19 SPPON na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku, 22 i 23 października

  SPPON po raz kolejny na Targach Mieszkań NOWY DOM NOWE MIESZKANIE Murator Expo w Gdańsku! Zapraszamy w dniach 22 i 23 października do Centrum Rynku Wtórnego, w którym SPPON wystawi szeroką ofertę mieszkań...
   

 18. 07-10-2016 09:50 Nowe Władze i Organy SPPON wybrane!

  6 października Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Członków SPPON głosowało nad wyborem nowych Władz i Organów Stowarzyszenia.
  Kadencja rozpocznie się 10 stycznia 2017.

 19. 20-09-2016 13:34 Spotkanie z Łukaszem Kruszewskim, o tym jak budować przewagę konkurencyjną oraz o promocji usługi i wizerunku specjalisty z Leszkiem A. Hardkiem

  6 października zapraszmy do Gdyni na niecodzienne spotkanie z ciekawymi postaciami rynku nieruchomości: Łukaszem Kruszewskim - specjalistą marketingu nieruchomości, podczas którego porozmawiamy o tym jak znaleźć, a potem wykorzystać posiadane zasoby, aby skutecznie walczyć z większymi oraz z Leszkiem A. Hardkiem, o promocji usługi i wizerunku specjalisty.

 20. 27-06-2016 12:39 O TYM „ JAK TO SIĘ ROBI W CHICAGO” OPOWIEDZIAŁA DANUTA HANSEN W GDYNI

  Mija przeszło 20 lat, gdy po raz pierwszy, grupa przedstawicieli NAR (Krajowe Stowarzyszenie Pośredników i Zarządców, USA) odwiedziła kraje Europy Środkowej, w tym Polskę. Przedstawiając  zasady działania rynku nieruchomości w USA, wśród jednych wywoływali zachwyt, inni zaś popadali w zwątpienie i niewiarę. Jednak trzy elementy, na których o dziś powinien opierać się profesjonalny rynek nieruchomości od tamtego czasu pozostają niezmienne: kodeks etyki, silna organizacja zawodowa i wspólna baza ofert MLS.

Facebook