Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

Archiwum Aktualności

 1. Jak to się robi w Chicago

   Amerykański rynek nieruchomości to inny świat. Jego skala, dynamika, twórcze zaangażowanie ludzi, a nie rządów czy administracji, nie daje się porównać z tym co dzieje się w Europie. Doświadczenia amerykańskich pośredników w obrocie nieruchomościami można podziwiać, krytykować, oceniać, ale nie da się ich przenieść na polski grunt. Nie ta mentalność, nie to podejścia, nie te reguły! Bądźmy realistami!

 2. Szkolenie, 19 maja: Nowe przepisy dotyczące obrotu nieruchomościami rolnymi i leśnymi

  Jakie są zasady obrotu nieruchomościami rolnymi i leśnymi po zmianach? Jakie będą ograniczenia? Czy będą objęte ograniczeniami w nabywaniu siedliska? O tym wszystkim dowiemy się na szkoleniu:  „Nowelizacja Ustawy o Lasach oraz Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw.”

 3. Co z tą ziemią? Wiele wątpliwości podczas "drzwi otwartych" PFRN

  Nowe zasady obrotu ziemią w Polsce były palącym tematem w trakcie tegorocznych „DRZWI OTWARTYCH”, organizowanych cyklicznie przez PFRN z okazji Dnia Pośrednika w ponad 200 biurach nieruchomości w całym kraju. Dzięki bezpłatnym poradom Klienci mogli również rozwiać wiele wątpliwości dotyczących aspektów prawnych, podatkowych czy inwestycyjnych na rynku nieruchomości.

 4. Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami...

  W wyniku wielomiesięcznych działań m.in. Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości w dniu 29 kwietnia br. KPRM zatwierdził w planie prac nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami...  

 5. Czy chronimy polską ziemię kosztem ograniczenia prawa własności?

  W dniu 14 kwietnia 2016 r. Sejm uchwalił ustawę o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Obecnie ten akt prawny czeka na podpis Prezydenta. Nowe przepisy mają wejść w życie w dniu 30 kwietnia 2016 r., bowiem z dniem 1 maja br. kończy się długi, dwunastoletni okres moratorium na kupno przez cudzoziemców ziemi w Polsce. 

 6. Spotkanie w MIiB z Sekretarzem Stanu Kazimierzem Smolińskim

  W związku z oficjalną zapowiedzią na posiedzeniu Komisji Infrastruktury nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami zakresie przepisów dotyczących pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nieruchomościami, w dniu dzisiejszym 5.04.2016 r. w MIiB z Sekretarzem Stanu Panem Kazimierzem Smolińskim odbyło się w tej sprawie spotkanie.

 7. Prawo autorskie w pośrednictwie. Kogo i czego dotyczy?

  Co jest utworem w rozumieniu prawa autorskiego? Jak i kiedy można wykorzystać dany utwór w swojej działalności? I jak dochodzić swoich praw, gdy doszło do ich naruszenia? PFRN podpowiada pośrednikom w obrocie nieruchomościami, jak odnaleźć się w gąszczu „autorskich” przepisów.  

 8. Zapukaj do drzwi profesjonalisty - Ogólnopolska akcja "Drzwi Otwarte"

  Ponad 200 biur nieruchomości z całego kraju bierze udział w tegorocznej ogólnopolskiej akcji Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości „Drzwi otwarte”. Po poradę specjalisty i pomoc zapraszamy już 30 marca w Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami.

 9. SPPON na Targach Mieszkaniowych - Gdańsk Ergo Arena - Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie

  SPPON partnerem merytorycznym targów Mieszkaniowych MURATOR EXPO w Gdańsku. W dniach 2 i 3 kwietnia br. w Hali ERGO ARENA w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.   

 10. Pośrednicy w Fabryce Wełny Hotel&SPA Pabianice 18-20.03.2016

  Zapraszamy do skorzystania z oferty wyjazdu integracyjnego: weekend w SPA w Pabianicach! :) w luźnym i niezobowiązującym klimacie. 
  18-20 marca 2016
   

 11. Profesjonalna Prezentacja Nieruchomości - spotkanie szkoleniowe dla członków SPPON

  SPPON i Pro-Plan-Foto zapraszają na bezpłatne spotkanie: "Jak fotografować wnętrza na potrzeby reklamy w handlu nieruchomościami, czyli praktyczne porady dotyczące poprawnego wykonywania zdjęć, by twoje oferty były atrakcyjne dla potencjalnych nabywców."
  9 marca, godzina 12:00, PPNT Gdynia

 12. Akademia Rynku Pierwotnego

  E-baza jako efektywne narzędzie pracy Pośrednika dające mu stały dostęp do bazy danych o ofertach rynku pierwotnego. Termin przyjmowania zgłoszeń 29 lutego 2016 r. Jest tylko 5 wejściówek!

 13. 2015 - ROK WZROSTU I CHAOSU. 2016 – ROK WYZWAŃ I ZMIAN

  MdM i rekordowo niskie stopy procentowe znacznie poprawiły nastroje na rynku. Przed nami zmiany, których skutki trudno przewidzieć: wprowadzenie podatku bankowego i ograniczenia w obrocie ziemią. PFRN sprawdza kondycję rynku nieruchomości wtórnych. Rozmowa z Leszkiem A. Hardkiem, Prezydentem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 14. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów PROWADZI kontrole!

  UOKiK zakończył badanie łódzkich biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Do większości miał zastrzeżenia. Teraz sprawdzani będą świętokrzyscy przedsiębiorcy...

 15. Eksperci PFRN o 2016 roku: LEPIEJ JUŻ BYŁO

  Tylko co siódmy pośrednik uważa, że w 2016 roku rynek nieruchomości wtórnych odnotuje wzrost. Główne hamulce to: podatek bankowy, zwiększenie wkładu własnego przy kredytach hipotecznych i ustawa o obrocie ziemią. Tak wynika z najnowszego badania PFRN „Puls Rynku”.

 16. Wybory Prezydenta Elekta PFRN

  W dniu 12 stycznia 2016 r. Rada Krajowa PFRN wybrała Prezydenta Elekta PFRN na kolejną kadencję. 
  Prezydentem Elektem PFRN został Pan Andrzej Piórecki z Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

 17. Cykl 3 szkoleń z tematyki sprzedaży nieruchomości z rynku pierwotnego

  Członków SPPON oraz pracowników zapraszamy na cykl 3 szkoleń z tematyki sprzedaży nieruchomości z rynku pierwotnego:
  aspekty prawne, ustawa deweloperska, współpraca z deweloperem, techniki sprzedaży nieruchomości deweloperskich.
  Pierwsze spotkanie już 21 stycznia!

 18. Pierwsze ostrzeżenie Konsumenckie. Argumenty wskazane w decyzji.

  W dniu 4 stycznia 2016 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował pierwsze ostrzeżenie konsumenckie: ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl – te strony prowadzone przez przedsiębiorcę Tomasza Braniewskiego mogą powodować znaczne straty dla klientów. Znalazło ono spory oddźwięk. Zainteresowały się jego treścią nie tylko media, ale także adresaci dokumentu – konsumenci oraz przedsiębiorcy. 
   

   

 19. Zmiany w Kodeksie Karnym

  W ostatnich latach głośno było o zdarzeniach z udziałem tzw. czyścicieli kamienic. Efektem tych wydarzeń jest nowelizacja kodeksu karnego, która wchodzi w życie w dniu 7 stycznia 2016 roku. Do art. 191 Kodeksu karnego został dodany § 1a...

 20. MdM na rynku wtórnym. Trendy i ograniczenia

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości podsumowuje pierwsze trzy miesiące funkcjonowania na rynku wtórnym programu Mieszkanie dla Młodych. W najnowszym badaniu PFRN „Puls Rynku” większość pośredników zwraca uwagę na wzrost zainteresowania kupujących i zamrożenie cen. Równocześnie jednak podkreśla, że wciąż zbyt mało nieruchomości spełnia wymogi programu.

 21. Rynek nieruchomości potrzebuje jedności Trzy pytania do… Szymona Sędka

  Przed rynkiem nieruchomości wiele wyzwań i ważne jest, aby przy kolejnych wprowadzanych zmianach słyszalny był głos całego środowiska – mówi Szymon Sędek. Pierwszy prezydent PFRN podsumowuje jubileusz dwudziestolecia organizacji i apeluje o jedność wszystkich funkcjonujących na rynku podmiotów.

 22. Let’s speak English! Angielski dla Pośrednika – praktyczne konwersacje.

  Cykl spotkań "Let’s speak English! Angielski dla Pośrednika – praktyczne konwersacje." organizowany jest we współpracy z Panią Jadwigą Reppel, pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, specjalizującą się w obsłudze Klienta anglojęzycznego. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiania w języku angielskim na temat nieruchomości, obsługi Klienta, prezentacji nieruchomości czy autoprezentacji. 

 23. Ubezpieczenie OC na 2016 - oferta dla Pośredników i Zarządców Nieruchomości

  Na 2016 rok polecamy członkom SPPON dwie bardzo atrakcyjne oferty na ubezpieczenie OC dla Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Zarządców Nieruchomości. Składki roczne już od 180 zł!

 24. Spotkanie Mikołajkowe i Wykład Jacka Kotarbińskiego - 02.12.2015

  Jak sprzedać działkę na księżycu? Jak trafić z ofertą do odpowiedniego i pożądanego odbiorcy i dopasować komunikat, który pomoże w sprzedaży? Dlaczego różne pokolenia komunikują się zupełnie inaczej? Jak zintegrować treści w różnych kanałach komunikacji z klientami?

 25. Kolejne kursy za nami. Witamy nowych Specjalistów Rynku Nieruchomości!

  W niedzielę, 22 listopada, odbyły się egzaminy kończące kursy "Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami" oraz "Zarządca Nieruchomości". Egzamin zakończył się sukcesem - mamy na rynku 24 nowych Pośredników oraz 16 Zarządców Nieruchomości...

 26. Rynek nieruchomości. O różnicy między wolnością a odpowiedzialnością

  O negatywnych skutkach deregulacji zawodów, kryzysie samorządności i konieczności zmian w konstytucji mówi Jerzy Stępień, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Rozmowa miała miejsce podczas jubileuszowego XX Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 27. Częstsze "tak" dla najmu okazjonalnego - podsumowanie AKCJI "Bezpieczny Wynajem"

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości podsumowuje ogólnopolską akcję „BEZPIECZNY NAJEM” organizowaną wspólnie przez PFRN oraz serwis Morizon.pl od sierpnia do września. Wnioski? Konsumenci przekonują się do umów najmu okazjonalnego. Jeszcze rok temu 80 proc. uczestniczących w akcji biur pośrednictwa podpisywało mniej niż 5 proc. tego rodzaju dokumentów.
   

 28. Lex Secure Twoja Opieka Prawna

  POTRZEBUJESZ PRAWNIKA? Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami wraz z firmą Lex Secure Sp. z o.o., przygotowało dla Członków SPPON i ich pracowników specjalną, profesjonalną ofertę 24-godzinnej pomocy prawnej „Lex Secure Twoja Opieka Prawna.”

 29. Rewolucja w obrocie ziemią – czy zmiany będą katastrofalne?

  Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 r., zahamują obrót nieruchomościami gruntowymi. Ograniczą możliwość nabywania ziemi i praktycznie zablokują zbywanie tego typu nieruchomości – mówi Cezary Pstrak, prawnik i ekspert Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Zmiany budzą kontrowersje.  

 30. Rynek nieruchomości. Czy Polska na pewno jest w Europie? 5 pytań do… Grzegorza Dobrowolskiego,

  Jak Europejska Legitymacja Zawodowa, która ma zacząć obowiązywać od 2016 r. pomoże polskim profesjonalistom nieruchomości mieszkającym za granicą? Czy zderegulowany rynek pośredników i zarządców jest niechlubnym wyjątkiem na Starym Kontynencie? W jakim kraju w Europie ponad 90 proc. transakcji jest obsługiwanych przez pośredników?  

 31. W pojedynkę możemy machać szabelką, ale czy skutecznie? Rozmowa z prof. Danutą Hübner

  Jedyną odpowiedzią na to, co się obecnie dzieje w świecie, jedyną szansą na budowanie silnej Europy jest integracja. Wizerunek Polski jako „zielonej wyspy” nie może nas usypiać, aby tworzyć nowe miejsca pracy, musimy budować gospodarkę opartą na innowacyjności – mówi prof. Danuta Hübner. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD.

 32. Poważna zmiana w programie "MdM". Obejmie również rynek wtórny. SPPON opiniuje!

  Czy także kupujący używane mieszkania uzyskają dopłatę do kredytu na ten cel w ramach programu "Mieszkanie dla młodych"? Jest taka możliwość. W środę, 10 czerwca, specjalna sejmowa podkomisja opowiedziała się w głosowaniu za takim rozwiązaniem.

 33. Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi...

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas Gali XX-lecia PFRN, nasze Stowarzyszenie zostało uhoronowane wyróżnieniem za zaangażowanie w działaność charytatywną. Bardzo dziękujemy!

 34. Misja Koszalin - spotkanie branżowe 28.05.2015r.

  W dniu 28 maja br. przedstawiciele Zarządu SPPON w osobach Prezes Małgorzata Janucewicz, Wiceprezes Artur Hewelt oraz Członek Zarządu Agnieszka Brol we wsparciu  Wiceprezydenta Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Grzegorza Dobrowolskiego spotkali się w Koszalinie z przedstawicielami tamtejszego środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. Celem wizyty było nawiązanie dialogu z pośrednikami, poznanie specyfiki ich rynku oraz obecnych wyzwań.

 35. XX Kongres PFRN - Profesjonalni od 20 lat - już za nami

  W dniach 22-23 maja 2015 r. w Warszawie odbył się XX Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Jubileuszowe wydarzenie, w którym uczestniczyło ponad 300 osób zgromadziło rekordową liczbę gości specjalnych z Polski i z zagranicy. RELACJA + FOTO

 36. Sektor nieruchomości 2025 - większy rynek, lepsze prawo, profesjonalizm

  Budowanie konkurencyjnej gospodarki opartej na innowacyjności, wykorzystanie szans, jakie stwarza wspólny europejski rynek, stanowienie prostszego i lepszej jakości prawa oraz dalszy profesjonalizm usług pośredników i zarządców nieruchomości – to jedne z najważniejszych wyzwań dla rynku nieruchomości w najbliższych latach..
   

 37. Jak sprzedawać nieruchomości po zmianach w prawie budowlanym? Zapraszamy na szkolenie, 14 maja w Gdyni.

  PROCEDURA I ZASADY PROWADZENIA SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI Z UWZGLĘDNIENIEM ZMIAN W PRZEPISACH USTAWY Z DNIA 7 LIPCA PRAWO BUDOWLANE I KODEKSU CYWILNEGO- zapraszamy na szkolenie! 14 maja w Gdyni!  Uwaga! Brak wolnych miejsc!

 38. XX Kongres PFRN - Profesjonalni od 20 lat

  22 i 23 maja  to wyjątkowa data w historii PFRN – czas XX Kongresu PFRN połączonego z jubileuszem 20-lecia działalności najstarszej polskiej organizacji zawodowej skupiającej pośredników i zarządców nieruchomości. Obu wydarzeniom towarzyszy hasło „Profesjonalni od 20 lat”. Oba są doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań oraz  uhonorowania tych, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju PFRN.

 39. "IV DRZWI OTWARTE” PFRN

  Rekordowa liczba ponad 200 biur nieruchomości i niemal trzystu profesjonalistów z całego kraju wzieła udział w tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Drzwi otwarte”, organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. 30 marca, w Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, profesjonaliści bezpłatnie odpowiadali na pytania konsumentów. A tych – według najnowszego raportu PFRN i SentiOne – nie brakuje!

 40. Akcja "Drzwi otwarte" 2015

  Niemal 200 biur nieruchomości z całej Polski, w tym ponad 20 z naszego Stowarzyszenia weźmie udział w tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Drzwi otwarte”, organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości w dniu 30 marca 2015 r.

 41. Pozorne zmiany. MdM i Fundusz Mieszkań na Wynajem bez większego wpływu na rynek nieruchomości wtórnych

  Specjalna edycja „Pulsu Rynku PFRN”. Jak na nowelizację rządowego programu Mieszkanie dla Młodych i pierwsze oferty Funduszu Mieszkań na Wynajem zareaguje rynek nieruchomości wtórnych? 76 proc. badanych przez PFRN pośredników w obrocie nieruchomościami uważa że Fundusz nie wpłynie znacznie na sprzedaż mieszkań, co drugi nie widzi też ryzyka ze strony nowelizowanego MdM. Ceny – zdaniem większości – także pozostaną bez zmian.

 42. Branża nieruchomości - spirala błędów ustawodawcy.

  Klauzule abuzywne prowadzące nawet do przestępczych zachowań, niewykorzystany program MdM i kuriozalne zapisy ustawy deweloperskiej – Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich wylicza błędy ustawodawcy, które negatywnie wpływają na branżę nieruchomości.
   

 43. 05.03.2015 r. Warsztaty Home Staging - special edition Sea Towers.

  Już 5 marca zapraszamy na specjalną edycję warsztatów Home Staging do Sea Towers, gdzie na żywo będziemy dokonywać metamorfozy nieruchomości!

 44. 18.02.2015r. - Bezpłatne spotkanie warsztatowe dla Członków SPPON w PPNT Gdynia

  Każdy z nas potrzebuje motywacji do działania, w szczególności jeśli zajmuje się sprzedażą. Jak rozpalić w sobie ogień zaangażowania i utrzymać go aby osiągnąć zamierzone cele? Zapraszamy na bezpłatne spotkanie warsztatowe "Motywacja Sprzedażowa" już 18 lutego br. do PPNT Gdynia.

 45. Dostęp do serwisu LExPolonica - zmiany.

  W związku z połączeniem wydawnictw Wolters Kluwer i LexisNexis Polska, klienci programu LexPolonica otrzymują dostęp do swojego programu w nowej szacie graficznej. W celu otrzymania dostępu do serwisu..

 46. "Jaka umowa, taka zapłata" - warsztaty z konstruowania umowy pośrednictwa zgodnie z ustawą konsumencką

  23 Lutego 2015 r. zapraszamy na praktyczne warsztaty Jak stworzyć umowę pośrednictwa w obrocie nieruchomościami zgodną z przepisami nowej ustawy o prawach konsumenta. 

 47. Inwestycje w nieruchomości nie tylko dla pięćdziesięciolatków 5 pytań do… dr Krzysztofa Mateli

  Rozmowa z dr Krzysztofem Matelą, prezesem zarządu EGB Investments SA, jednej z największych w kraju firm windykacyjnych, wiceprezesem Business Centre Club oraz Kanclerzem Loży Bydgoskiej BCC.

 48. Top 4 na rynku nieruchomości wtórnych w 2014 roku

  Raport PFRN „Nieruchomości – trendy 2014”. Cztery najważniejsze wydarzenia definiujące rynek wtórny w mijającym roku: deregulacja i jej konsekwencje, rosnąca popularność Centralnego Rejestru Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz dalsza profesjonalizacja licencjonowanych pośredników i zarządców nieruchomości.

 49. Polscy pośrednicy i zarządcy (jeszcze) silniejsi w Europie

  Od 2015 roku europejscy profesjonaliści rynku nieruchomości - pośrednicy i zarządcy, będą mówić jednym głosem. Po wielu miesiącach dyskusji i uzgodnień, 27  listopada w Dublinie, nastąpiło połączenie dwóch organizacji zawodowych CEPI i CEI. Powstaje jedna, silna reprezentacja CEPI – Europejska Rada Profesjonalistów Rynku Nieruchomości.. 

 50. RDC Polskie Radio - Kisiel Karolina członek zarządu PFRN, Radca Prawny

  Karolina Kisiel, radca prawny i członek zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości - o nowej Ustawie Konsumenckiej (wejdzie w życie 25 grudnia), która zmienia sposób zakupu lub formułowania umów w odniesieniu do wielu towarów. Dotyczy także zakupu / sprzedaży używanych mieszkań - świadczenia usługi pośrednictwa.

 51. Ubezpieczenia OC na rok 2015

  Oferta na ubezpieczenie obowiązkowe odpowiedzialności cywilnej pośrednika w obrocie nieruchomościami na rok 2015.

 52. Mikołajkowe wykłady SPPON - relacja

  Wczoraj w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni spotkaliśmy się w gronie członków SPPON. Dzięki uprzejmości portalu dom.gratka.pl oraz firmy Apostołowie Opinii, mogliśmy dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy o regułach rządzących wirtualnym światem..

 53. Informacja w sprawie kas fiskalnych

  Zgodnie z par. 2 ust. 1 zwolnione są z obowiązku ewidencjonowania w danym roku podatkowym, nie dłużej niż do 31.12.2016 r., czynności wymienione w załączniku do rozporządzenia. W załączniku w poz. 27 (symbol PKWiU ex 68.3) wymieniono usługi związane z obsługą rynku nieruchomości.

 54. Konsumenci niechętni umowom najmu okazjonalnego - podsumowanie akcji BEZPIECZNY NAJEM

  PFRN podsumowuje ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM i pyta pośredników o jej wyniki. Ponad 60% ankietowanych wskazuje studentów jako głównych odbiorców tegorocznych działań. A wśród najczęściej podpisywanych umów – standardowe. Konsumenci unikają umów najmu okazjonalnego. Aż 80% badanych przygotowało mniej niż 5% tego rodzaju dokumentów. Powód? 

 55. Rynek nieruchomości – jak skutecznie komunikować? 4 pytania do Natalii Hatalskiej

  Klienci kupują i wynajmują nieruchomości korzystając ze zdjęć, nie opisów. A decydując się na transakcję potrzebują godnego zaufania doradcy. Jak komunikować, wykorzystując najnowsze trendy i niestandardowe narzędzia marketingowe?

 56. 04.12.2014r. - Mikołajkowe wykłady SPPON

  Mikołajkowe wykłady Członków SPPON. Spotkajmy się w gronie znajomych już 4 grudnia br. w Gdyni. Zapraszamy na interesujęce wykłady, rozmowy, poczęstunek i niespodziankę! :)

 57. 18.11.2014 r. - Spotkanie reintegracyjne kursantów SPPON

  Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami ma zaszczyt zaprosić wszystkich adeptów kursów „Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami”i „Zarządca Nieruchomości” na spotkanie reintegracyjne połączone z rozdaniem dyplomów . *Gdynia, 18.11.2014 r. * Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

 58. Nowa ustawa! POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA POŚREDNIKÓW?

  Już wkrótce wejdzie w życie nowa Ustawa o prawach konsumenta, która całkowicie zmieni relacje pomiędzy agencjami pośrednictwa nieruchomości a jej klientami. Czy jesteś przygotowany na te zmiany? 28 listopada zapraszamy na szkolenie: "Umowy pośrednictwa zawierane poza lokalem przez pośrednika zgodnie z przepisami nowej ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta” 

 59. Zapraszamy na szkolenie: Opodatkowanie prywatnych transakcji na rynku nieruchomości.

  SZKOLENIE: 7 listopada 2014r. "Opodatkowanie prywatnych transakcji na rynku nieruchomości" - prowadząca: Stella Brzeszczyńska. Zapraszamy do Gdańska!

 60. Nowe Władze i Organy SPPON wybrane!

  W miniony piątek, 10 października Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Członków SPPON głosowało nad wyborem nowych Władz i Organów Stowarzyszenia w kadencji 2015-2016 r.

 61. Kolejna edycja konkursu im. Jerzego Kląskały za najlepszą pracę magisterską z zakresu rynku nieruchomości.

   10 edycja konkursu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości na najlepszą pracę magisterską z zakresu rynku nieruchomości w bieżącym roku im. Jerzego Kląskały. Termin nadsyłania pracy mija 30 paździenika br.!

 62. Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Członków SPPON, 10.10.2014

  Na podstawie §22 pkt 1, §24 pkt 2 i 3 oraz §27 pkt 1 Statutu SPPON, Zarząd SPPON zwołuje na dzień 10.10.2014 r., na godz. 16:00 Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Członków SPPON. Obrady odbędą się w Gdańsku, Hotel Olivia, Al. Grunwaldzka 470.

 63. BEZPŁATNY warsztat pilotażowy: "Bądź widzialną marką"

  SPPON oraz Akademia Marki z Klasą zapraszają członkinie SPPON do udziału w trzygodzinnym, bezpłatnym warsztacie pilotażowym:
  BĄDŹ WIDZIALNĄ MARKĄ
  23 września 2014, Gdańsk Przymorze.
  Kliknij po szczegóły!

 64. SPPON w mediach: Pośrednik to nie zawód dla osób poszukujących łatwego zarobku...

  O tym jak wygląda obecnie rynek pośrednictwa nieruchomości i o tym kto może pracować w tym zawodzie opowiada Małgorzata Janucewicz, Prezes Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

 65. Kodeks etyki pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości

  Rada Krajowa PFRN w dniu 9 grudnia 2013 przyjęła Kodeks Etyki Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2014 roku.

 66. BEZPIECZNY NAJEM - akcja Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości przy współpracy ze SPPON z dniem 1 sierpnia uruchamia ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM. Przedsięwzięcie ma pomóc przyszłym najemcom w znalezieniu mieszkania do najmu oraz przeprowadzić ich bezpiecznie przez transakcję od poszukiwania do sporządzenia umowy o najem.  

 67. Akcja Bezpieczny Najem: 1 sierpień - 30 wrzesień 2014

  POSZUKUJESZ MIESZKANIA NA WYNAJEM? CHCESZ TO ZROBIĆ BEZPIECZNIE? POMOŻEMY CI! SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE. Polska Federacja Rynku Nieruchomości przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomorskim Pośredników w Obrocie Nieruchomościami uruchamia ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM. Przedsięwzięcie ma pomóc przyszłym najemcom w znalezieniu mieszkania do najmu oraz przeprowadzić ich bezpiecznie przez transakcję od poszukiwania do sporządzenia umowy o najem. 

 68. Zapraszamy na szkolenie: Skuteczne dochodzenie wynagrodzenia w praktyce obrotu nieruchomościami

  SZKOLENIE: 12 września 2014 r.: "Skuteczne dochodzenie wynagrodzenia pośrednika, zarządcy i rzeczoznawcy w praktyce obrotu nieruchomościami, a prawidłowa umowa zawarta z kontrahentem."  - zapraszamy na szkolenie 12 września 2014 r. w Gdańsku!

 69. Letnia promocja na usługi marketingowe SPPON (do 31.08.2014 r.)

  LETNIA OFERTA SPPON RUSZYŁA. Zapraszamy do skorzystania z letniej promocji na usługi marketingowe SPPON: e-mail MARKETING, banner  na stronie www.sppon.pl w odświeżonych, letnich cenach – 15% !

   

 70. Wakacyjna promocja na szkolenia e-learningowe (do 31.08.2014)

  W WAKACJE RABAT NA SZKOLENIA! Zapraszamy do skorzystania ze szkoleń w formie e-learningu skierowanych do pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości i rzeczoznawców majątkowych po specjalnych, promocyjnych cenach. W okresie od do 31 sierpnia 2014 roku można zakupić szkolenie z 20% upustem.

 71. Połowa Polaków chce przywrócenia państwowych licencji dla pośredników

  Zdecydowana większość Polaków (71,83%) jest zaskoczona informacją o deregulacji na rynku nieruchomości. Respondenci nie wiedzieli o zniesieniu wraz z nowym rokiem przepisów określających dostęp do zawodów pośrednika i zarządcy nieruchomości, a więc wymogów dotyczących poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. 

 72. Mimo deregulacji pośrednik nieruchomości to nadal osoba godna zaufania

  "Deregulacja nie wpłynęła negatywnie na postrzeganie pośrednika czy zarządcę nieruchomości. Polacy boją się jednak wciąż o to, że jakość świadczonych usług może się pogorszyć" – w polskieradio.pl Grzegorz Dobrowolski - Przedstawiciel SPPON, Wiceprezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

 73. Wybory władz PFRN. Grzegorz Dobrowolski Wiceprezydentem PFRN!

  W dniu 11 czerwca 2014 roku odbyły się wybory członków Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz Komisji Rewizyjnej na kadencję 2014/16. Głosami delegatów Stowarzyszeń zrzeszonych w PFRN Wiceprezydentem PFRN został Pan Grzegorz Dobrowolski!

 74. Kilka słów po wykładzie Sławka Muturi.

  "Najlepszym czasem dla inwestowania w nieruchomości był dzień wczorajszy. Drugim najlepszym jest dzisiaj."

  Zobacz Fotorelację z wykładu ze Sławkiem Muturi.

 75. Doroczne Nagrody PFRN rozdane

  SPPON NAGRODZONE! W dniu 23 maja 2014 roku w Bydgoszczy podczas Wieczornej Gali XIX Kongresu PFRN zostały wręczone doroczne nagrody PFRN, edycja 2014, przyznane przez Kapitułę Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Nasze Stowarzysznie otrzymało nagrodę, a dwie osoby ze SPPON zostały wyróżnione!
   

 76. Coraz bliżej Europejskiej Legitymacji Zawodowej

  Kraje członkowskie Unii intensyfikują prace nad wprowadzeniem Europejskiej Legitymacji Zawodowej dla pośredników i zarządców. Dokument ten określi standard uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach Wspólnoty. Interesy polskich grup zawodowych będą jeszcze silniej wyrażane, gdyż do Zarządu EPAG w ramach Europejskiej Rady Nieruchomości (CEPI) dołączył właśnie Grzegorz Dobrowolski...

 77. Wykład SŁAWKA MUTURI: Od marzeń do celów – inwestowanie w nieruchomości jako narzędzie do uzyskania wolności finansowej.

  TRWAJĄ ZAPISY, SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ MIEJSC! W dniu 6 czerwca 2014 roku w Gdyni odbędzie się wykład na temat inwestowania w nieruchomości. Prelekcję poprowadzi niezwykle charyzmatyczny Sławomir Muturi (Miał 22 dolary, dziś żyje jak milioner, Wprost 22.06.2013). 
  Przyjdź i dowiedz się jak osiągnąć wolność finansową dzięki inwestowaniu w nieruchomości!

 78. Grzegorz Dobrowolski w zarządzie EPAG i CEPI

  Z satysfakcją informujemy, że Pan Grzegorz Dobrowolski został wybrany do Zarządu EPAG (Europejskiej Grupy Pośredników w Obrocie Nieruchomościami) – struktura zrzeszająca pośredników w CEPI i tym samym stał się członkiem organu zarządzającego CEPI. 

 79. Święto było pracowite - podsumowanie Dnia Pośrednika 2014

  Prawie 200 biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „IV Drzwi Otwarte w  biurach nieruchomości PFRN”, zorganizowanej 28 marca 2014 r. z okazji przypadającego 30 marca Dnia Pośrednika. Pracownicy nieruchomości udzielili zainteresowanym setek bezpłatnych porad i zapoznali klientów z zasadami profesjonalnego wykonywania zawodu. 

 80. Spotkanie ze szwedzkimi pośrednikami, Gdynia 11.04.2014r.

  W dniu 11.04.2014r. odbyło się spotkanie przedstawicieli  SPPON ze szwedzkimi pośrednikami  z  Karlskrony. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy wykład o polskim rynku nieruchomści. Doszło również do wymiany zdań na temat ewentualnego nawiązania współpracy...
   

 81. XIX Kongres PFRN - 23/24 maj 2014

  NIERUCHOMOŚCI - NAUKA - BIZNES to hasło XIX Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Kongres PFRN to cykliczne spotkanie przedstawicieli rynku nieruchomości. Po raz pierwszy gospodarzem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw, które zaprasza uczestników do Bydgoszczy w dniach 23-24 maja 2014 roku.  

 82. Rozstrzygnięcie Konkursu im Jerzego Kląskały na najlepszą pracę

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości ma zaszczyt poinformować, że w tegorocznym konkursie na najlepszą pracę magisterską im. Jerzego Kląskały, nagroda została przyznana Pani Aleksandrze Zimoch za pracę magisterską zgłoszoną przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, pt. „Analiza rynków equity release i perspektywy jego rozwoju w Polsce”.

 83. Pośrednicy zapraszają na konsultacje do swoich Biur Nieruchomości

  Już po raz kolejny Pośrednicy ze SPPON biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji "Drzwi Otwarte", której Organizatorem jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości. W tym roku 27 Biur Nieruchomości otworzy się dla Klinentów udzielając porad i fachowych konsultacji z zakresu obrotu nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z okazji i zapytania profesjonalistów w sprawach związanych z rynkiem nieruchomości. 

 84. SPPON otwiera się na inne zawody rynku nieruchomości

  Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w dniu 28.02.2014 r. przyjęło poprawki do Statutu SPPON, zgodnie z którymi do Stowarzyszenia mogą już przystępować wszystkie osoby zajmujące się działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości, nie tylko pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

 85. Dzień Pośrednika – Ogólnopolska akcja DRZWI OTWARTYCH – 28.03.2014r.

  W tym dniu pośrednicy w obrocie nieruchomościami w swoich biurach na terenie całej Polski będą udzielać bezpłatnych konsultacji dotyczących rynku nieruchomości. Osoby, które planują nabyć, sprzedać nieruchomość będą miały okazję skorzystać z fachowej darmowej porady pośredników w obrocie nieruchomościami.    

 86. Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków SPPON

  Na podstawie §24 pkt 3 oraz §27 pkt 1 Statutu SPPON, Zarząd SPPON zwołuje na dzień 28.02.2014 r., na godz. 15:15 Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków SPPON. Obrady odbędą się w Sali Konferencyjnej Hotelu Olivia w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 470. 

 87. Bądź profesjonalistą w branży nieruchomości! Poszerz swoją wiedzę!

  Wszystkie osoby zainteresowane tematyką, zapraszamy na szkolenie: 
  "Źródła informacji o nieruchomościach i możliwość uzyskania danych przez pośrednika. Dostęp do informacji publicznej. Pełnomocnictwo – zakres i forma."

  Już 19 lutego 2014 w Gdyni!

 88. Spotkanie PFRN z NBP w sprawie dostosowania programów biurowych

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości zorganizowała spotkania z przedstawicielami Narodowego Banku Polskiego i producentami oprogramowania dla biur nieruchomości. Spotkanie odbyło się 5 lutego 2014 roku w siedzibie PFRN.

 89. PFRN wystąpiła do Rzecznika Praw Obywatelskich

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości zwróciła się do Rzecznika Praw Obywatelskich o podjęcie stosownych działań w celu wyeliminowania negatywnego i nieetycznego zjawiska jakim jest czerpanie korzyści finansowych przez firmy i instytucje z kierowania pozwów przeciwko przedsiębiorcom i namawianie do zawierania ugód.

 90. Zapraszamy na kulig!

  Serdecznie zapraszamy  wszystkich członków SPPON wraz z rodzinami i znajomymi na kuligowe szaleństwo!  Widzimy się w sobotę 8 lutego o godzinie 18:00  w Stajni Pegaz w Redzie...  

 91. Nowa wersja serwisu szybko.pl – czy zawojuje rynek nieruchomości online?

  Szybko.pl udostępnia udoskonaloną wersję serwisu www.szybko.pl. Zmian jest wiele, począwszy od nowoczesnego designu strony, który jest przejrzysty i odpowiada najnowszym trendom, poprzez zupełnie nowe wyszukiwarki ogłoszeń, a skończywszy na dostosowaniu witryny do urządzeń mobilnych.  Dla Członków SPPON portal szybko.pl przygotował atrakcyjne zniżki, o szczegóły pytaj w Biurze SPPON.    

 92. Grupowe ubezpieczenia na życie

  Przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjną ofertę grupowego ubezpieczenia na życie  AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
   

 93. Nowy rok - co rok

  Czeka nas rok trudnych zmian. Jako grupa zawodowa będziemy musieli pozbyć się starych przyzwyczajeń.  Ustawodawca  już niczego nie narzuci ani nie objaśni. Sami więc wypracujemy nowe zasady postępowania i reguły współpracy. To dobrze, trzeba się ruszać, zmieniać kierunek, szukać nowych rozwiązań. Aktywność jest wskazana, bo tylko toczący się kamień nie obrasta mchem.
   

 94. SZKOLENIE: Umowa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w świetle nowych przepisów

  W dniu 14 stycznia 2014 r. zapraszamy na praktyczne szkolenie dotyczące tworzenia umów posrednictwa w obrocie nieruchomościami w świetle nowego brzmienia Ustawy o Gospodarce Nieruchomościami.

 95. Wybierz Profesjonalistę

  Od 1 stycznia 2014 roku istotnie zmieniają się przepisy w zakresie świadczenia usług pośrednictwa i zarządzania oraz wymogi dla osób, które mogą wykonywać czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami. Dotychczasowe wymogi zostają zniesione, co oznacza, że usługi pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami będzie mógł wykonywać każdy...

 96. Obowiązkowe Ubezpieczenie OC na 2014 rok

  Na 2014 rok Stowarzyszenie oferuje swoim członkom ofertę na ubezpieczenie grupowe w GOTHAER Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Proponujemy także propozycje przygotowaną przez Saga Brokers.
  UWAGA! O
  d 1 stycznia 2014 roku zmienia się uregulowanie dotyczące tego, kto ma obowiązek zawrzeć ubezpieczenie OC.

 97. Uzyskaj Licencję Pośrednika lub Zarządcy Nieruchomości

  Z przyjemnością informujemy, że został uruchomiony system nadawania licencji Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN oraz Zarządcy Nieruchomości PFRN. Przedsięwzięcie to powstało w związku z likwidacją od 1 stycznia 2014 państwowych licencji pośrednika i zarządcy nieruchomości nadawanych w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

 98. Komunikat w sprawie kas fiskalnych

  Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem w sprawie kas rejestrujących z dnia 11 grudnia 2012 roku zwalnia się do dnia 31 grudnia 2014 roku sprzedaż w zakresie czynności wymienionych w załączniku do rozporządzenia m.in. usługi związane z obsługą rynku nieruchomości....  

 99. Ogólnopolski rejestr pośredników i zarządców PFRN, informacje po konferencji prasowej PFRN

  W dniu 11 grudnia 2013 roku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Polską Federację Rynku Nieruchomości w sprawie uruchamianego przez PFRN Ogólnopolskiego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN. Rejestr jest elementem systemu potwierdzania kwalifikacji i kompetencji osób świadczących usługi pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim zapewnienie klientom rzetelnej informacji na temat osób wykonujących zawody rynku nieruchomości.

 100. Nadawanie licencji Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami i Zarządcy Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

  W związku z likwidacją od 1 stycznia 2014 państwowych licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości informujemy, że Polska Federacja Rynku Nieruchomości wprowadza system nadawania licencji zawodowych dla tych zawodów.

 101. "Podatki ze zmianami na 2014 r. – kompendium wiedzy." - ostatnie w 2013 r. szkolenie SPPON - 13.12.2013

  Poznaj prawo i płać mniej! W najbliższy piątek, 13 grudnia, zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolenie: "Podatki ze zmianami na 2014 r. – kompendium wiedzy." 

 102. Wybory Prezydenta Elekta PFRN

  W dniu 9 grudnia 2013 r. odbyły się wybory na Prezydenta Elekta Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Delegaci Stowarzyszeń zrzeszonych w PFRN w wyniku głosowania powierzyli tą funkcję Panu Leszkowi A. Hardkowi, obecnemu Prezydentowi PFRN. 

 103. Zapraszamy na Specjalistyczne Kursy: Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami/Zarządca Nieruchomości

  Ruszyły zapisy na specjalistyczne 60-godzinne kursy "Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami" oraz "Zarządca Nieruchomości", realizowane w oparciu o minima programowe zatwierdzone przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. Początek kursów: 10 styczeń 2014. Zapraszamy!  

 104. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków SPPON

  Na podstawie § 25 oraz § 27 Statutu SPPON, Zarząd SPPON zwołuje na dzień 03.12.2013 r. na godz. 16:00 Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków SPPON. Obrady odbędą się w Gdańsku w Hotelu Olivia (przy Hali Olivia), Al. Grunwaldzka 470.

 105. Zdobądź wykształcenie potwierdzone europejskim certyfikatem!

  Już wkrótce nasze Stowarzyszenie rozpocznie rekrutację na specjalistyczne kursy "Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami" oraz "Zarządca Nieruchomości", które będą realizowane w oparciu o minima programowe zatwierdzone przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. Programy powstały na bazie profilu kompetencyjnego przygotowanego przez Europejską Radę Nieruchomości - CEPI z siedzibą w Brukseli, której PFRN jest członkiem.

 106. Kalendarz szkoleń SPPON na listopad-grudzień 2013

  Zapraszamy na szkolenia organizowane przez SPPON w miesiącach listopad-grudzień 2013. Wszystkie nasze szkolenia spełniają wymogi ustawicznego kształcenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Zarządców Nieruchomości oraz Rzeczoznawców Majątkowych, dając możliwość uzyskania po 8 godzin z zakresu doskonalenia zawodowego.

 107. W listopadzie 10% rabat na szkolenia e-learningowe

  Zapraszamy na szkolenia w formie e-learningu skierowane do pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości i rzeczoznawców majątkowych. W listopadzie szkolenia można zakupić w promocyjnej cenie, obniżonej o 10%

 108. Zapraszamy do sklepiku SPPON

  Zapraszamy do sklepiku SPPON. Oferujemy Państwu materiały reklamowe niezwykle praktyczne w pracy pośrednika, pozwalające na identyfikację z naszym Stowarzyszeniem.

 109. Komunikat w sprawie praktyk zawodowych dla kandydatów na pośredników w obrocie nieruchomościami

  Zgodnie z Komunikatem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej  ostatni termin postępowania kwalifikacyjnego w Warszawie, dla kandydatów na pośredników w obrocie nieruchomościami odbędzie się w dniach: 9 – 10 grudnia 2013 r. Termin składania dokumentów upływa w dniu 30 października br. (liczy się data stempla pocztowego).  

 110. Relacja z obchodów 20 - lecia SPPON

  Piękny jesienny dzień 11 października 2013 r. stał się wyjątkową datą dla grupy zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami. W jednym miejscu i w jednym czasie w Centrum Art&Business „Zatoka Sztuki” w Sopocie 150 osób – nieruchomościowców zrzeszonych i niezrzeszonych w SPPON, z Pomorza jak i z całej Polski, spotkało się  aby uczcić jubileusz 20-lecia istnienia najstarszej organizacji zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami w Polsce– Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami...

 111. Jubileusz 20-lecia SPPON - fotorelacja

  W oczekiwaniu na wideorelację naszego patrona miedialnego TV Gdynia.pl przedstawiamy Państwu galerię z obchodów Jubileuszu 20-lecia SPPON jakie miało miejsce w dniu 11 października br.,  w Centrum Art&Business "Zatoka Sztuki" w Sopocie.  

 112. Nagroda im. Jerzego Kląskały

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości ma zaszczyt poinformować o 9 edycji konkursu o Nagrodę im. Jerzego Kląskały. Nagroda ustanowiona przez PFRN jest uhonorowaniem najlepszej pracy magisterskiej z zakresu rynku nieruchomości napisanej i obronionej w bieżącym roku.
   

 113. EUROPEJSKI KONGRES FIABCI – RYGA, ŁOTWA 2013 - RELACJA

  Nieruchomości, zgodnie ze swoją naturą, trwają w tym samym miejscu. Ale ludzie, którzy się nimi zajmują, zabiegają o ich wartość i sensowne zagospodarowanie, mają tendencję do przemieszczania się. Przy okazji przenoszą swoją wiedzę i doświadczenia w odległe od położenia nieruchomości przestrzenie i, nierzadko ze zdziwieniem, odkrywają jak wiele podobieństw i wspólnych problemów odnaleźć można wszędzie tam gdzie prawa właścicieli nieruchomości są lepiej lub gorzej szanowane, a ich racjonalnie określone obowiązki mniej lub bardziej skutecznie egzekwowane. Różnice są naturalne, ale sedno pozostaje to samo... - Relacja Pana Grzegorza Dobrowolskiego z Kongresu FIABCI w Rydze

 114. ZAWÓD POŚREDNIKA PO DEREGULACJI – RAZEM CZY OSOBNO? - Relacja z Seminarium w Olsztynie

  Po raz trzynasty, tym razem w Olsztynie, odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, zorganizowane przez Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Jak zawsze, zarówno w wymiarze merytorycznym jak i społeczno-towarzyskim poziom spotkania był wysoki. Warto docenić działania Wamaspon, które od lat stara się zainteresować środowisko pośredników dyskusją problemową, praktyczną oraz zachęcającą do głębszych przemyśleń. Szkoda, że tak cenne przedsięwzięcie gromadzi coraz mniejszą liczbę uczestników...

 115. 17.10.2013: Zasady wykonywania zawodu przez pośrednika – katalog zmian w przepisach prawa.

  Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką, zapraszamy na szkolenie: Zasady wykonywania zawodu przez pośrednika w obrocie nieruchomościami obecnie i po deregulacji – katalog zmian w przepisach prawa. Szkolenie odbędzie się w dniu 17 października 2013 r. w Hotelu Olivia (przy Hali Olivia) w Gdańsku.

 116. 27 wrzesień 2013 r.: Spotkanie szkoleniowo-informacyjne: "Nowe przepisy w działalności zawodowej po deregulacji."

  Zarząd SPPON zaprasza na spotkanie szkoleniowo-informacyjne dotyczące zmian w Ustawie o Gospodarce Nieruchomościami po 1 stycznia 2014 roku oraz na debatę na temat przyszłości Stowarzyszenia.

 117. Wrześniowa oferta szkoleniowa SPPON

  Wraz z kończącym się okresem wakacyjno-urlopowym, powrotem do obowiązków, do pracy czy też na uczelnie, chcielibyśmy zaprezentować Państwu naszą ofertę edukacyjną na miesiąc wrzesień.

 118. Słoneczna promocja 20% zniżki na usługi marketingowe SPPON.

  Zapraszamy do skorzystania z letniej promocji na usługi marketingowe SPPON w okresie od 1 do 30 sierpnia 2013 r. Wypromuj swoją firmę/usługę umieść baner reklamowych na naszej stronie www.sppon.pl oraz wyślij e-mailing do subskrybentów zarejestrowanych w bazie SPPON z 20% zniżką!

 119. Jubileusz 20-lecia SPPON - Zapraszamy!

  Z ogromną przyjemnością zapraszamy do wspólnego świętowania 20-lecia naszego Stowarzyszenia w dniu 11 października 2013 r. Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do niezwykle urokliwego miejsca położonego przy Sopockiej plaży – „Zatoka Sztuki” - największego przedsięwzięcia kulturalno-artystycznego w Polsce, miejsca prestiżowego o profilu "art&business”.

 120. Akcja Bezpieczny Najem

  Polska Federacja Rynku Nieruchomości przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomorskim Pośredników w Obrocie Nieruchomościami uruchamia ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM. Przedsięwzięcie ma pomóc przyszłym najemcom w znalezieniu mieszkania do najmu oraz przeprowadzić ich bezpiecznie przez transakcję od poszukiwania do sporządzenia umowy o najem.  

 121. Ustawa deregulacyjna podpisana - co dalej?

  W dniu wczorajszym tj. 9 lipca 2013 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dnia 13 czerwca 2013 roku o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów. Ustawa ta w sposób znaczący zmienia dotychczasowe regulacje dotyczące świadczenia usług i wykonywania zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości.

 122. Ustawa deregulacyjna podpisana przez Prezydenta

  Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów.

 123. Nowe klauzule w rejestrze UOKIK

  Klauzule wpisane do Rejestru Klauzul Niedozwolonych zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów www.uokik.gov.pl

 124. Promocja wakacyjna! Tniemy ceny na szkolenia e-learningowe!

  Zapraszamy do skorzystania ze szkoleń w formie e-learningu skierowanych do pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości i rzeczoznawców majątkowych po specjalnych, promocyjnych cenach. W okresie od 17 czerwca do 30 sierpnia 2013 roku można zakupić szkolenie z 20% upustem.

 125. Sejm przyjął poprawki Senatu do UOGN

  W dniu wczorajszym - 13 czerwca br. - odbyło się głosowanie w Sejmie nad przyjęciem poprawek senatu do ustawy z dnia 19 kwietnia 2013 roku o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów.

 126. Relacja z wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego Misja:Grecja, Zakynthos 24 - 31.05.2013 r.

  W dniach 24-31.05.2013 roku odbył się wyjazd interacyjno-szkoleniowy pod tytułem „ Europejskie Rynki Nieruchomści: Grecja” , zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw. W imprezie wzięło udział 40 osób, w tym pośrednicy z całej Polski.  

 127. Współpraca Polsko-Grecka

  W dniu 25 maja br., w stolicy  greckiej wyspy Zakynthos, odbyło się spotkanie Prezesa SPPON Pana Sławomira Szostek oraz Wiceprezes SPONPiK Pani Henryki Wilczyńskiej z przedstawicielami greckiego biura nieruchomości Kontonis Real Estate.
   

 128. Doroczne nagrody PFRN rozdane

  W dniu 16 maja 2013 roku we Wrocławiu podczas Wieczornej Gali XVIII Kongresu PFRN zostały wręczone doroczne nagrody PFRN, edycja 2013, przyznane przez Kapitułę Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. 

 129. Nowość! Cykl IV warsztatów szkoleniowych

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem kompetencji związanych z najważniejszym aspektami funkcjonowania na rynku w zmiennym środowisku biznesowym na cykl IV warsztatów szkoleniowych. W związku z rozpoczynającym się okresem urlopowym, na prośbę zainteresowanych Cykl warsztatów został przeniesiony na późniejszy powakacyjny termin. Szczegóły niebawem.

 130. Współpraca Polsko-Litewska

  W dniu 2 maja 2013 roku, przy okazji wyjazdu integracyjnego SPPON na Litwę przedstawiciele Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami spotkali się z przedstawicielami Litewskiego Związku Agencji Nieruchomości (Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija).  

 131. Relacja z majówki na Litwie: 1-5.05.2013

  35 osób - Pośrednicy w Obrocie Nieruchomościami, ich rodziny, przyjaciele oraz sympatycy SPPON, wzięło udział w pierwszym organizowanym przez nasze Stowarzyszenie wyjeździe integracyjnym na Litwę.   

 132. Nowa oferta szkoleniowa SPPON "Wady prawne i fizyczne działek budowlanych"

  Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką, zapraszamy na szkolenie: Wady prawne i fizyczne działek budowlanych występujące w pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami z uwzględnieniem zagadnienia służebności gruntowych - służebność przesyłu.

 133. Informacja dotycząca ustawy "deregulacyjnej".

  Pomimo licznych protestów środowisk zrzeszających zawody reprezentujące rynek nieruchomości, w dniu 19 kwietnia 2013 roku Sejm RP przyjął poprawkę Komisji...

 134. Bezpieczeństwo pracy w dzialalności zawodowej pośrednika, zarządcy, rzeczoznawcy

  Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które zmieni Twoją pracę! Dowiesz się jak poczucie własnego bezpieczeństwa wpływa na Ciebie i Twoich klientów. Duża 

 135. Oprogramowanie dla biur nieruchomości oraz System MLS Pomorze - praktyczne aspekty.

  Wszystkich członków SPPON oraz ich pracowników zapraszamy w dniu 15 kwietnia 2013 r. na szkolenie: Oprogramowanie dla biur nieruchomości oraz System MLS 

 136. Majówka na Litwie - zapraszamy na wyjazd integracyjny!

  Szczegóły oferty >>> KLIKNIJ Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/559369510762600/ Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Decyduje

 137. Oferta na wirtualne spacery po nieruchomościach

  Zachęcamy do korzystania ze specjalnie przygotowanej przez SPPON oferty na wykonanie wirtualnych spacerów po nieruchomościach w atrakcyjnych cenach dla Członków SPPON.

 138. 26 marca 2013 – „DRZWI OTWARTE” w biurach nieruchomości

  Pośrednicy w obrocie nieruchomościami zapraszają wszystkich zainteresowanych, do swoich biur na bezpłatne konsultacje dotyczące rynku nieruchomości, które odbędą się w dniu 26 marca 2013.

 139. Radca Prawny w SPPON

  Zarząd SPPON podpisał umowę o współpracy z Radcą Prawnym Ewą Oleszczuk z Kancelarii Radcy Prawnego "BERG". Zgodnie z umową od miesiąca marca ... 

 140. PFRN w sprawie komunikatu Prezesa Urzędu Ochroną Konkurencji i Konsumenta z dnia 3 stycznia 2013 roku

   Decyzjami z dni 16 listopada 2012r i 29 listopada 2012r[1 ] Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, ze dwaj przedsiębiorcy prowadzący działalność ... 

 141. Oficjalny komunikat PFRN w sprawie praktyk stosowanych przez biura nieruchomości

  Warszawa, dnia 25 października 2012 roku Szanowni Państwo Przekazuję oficjalny komunikat Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości: Komisje...

 142. Ruszyły internetowe portale orzeczeń

  Pod adresem http://orzeczenia.ms.gov.pl znajdują się linki do Portali w każdym z 11 Sądów Apelacyjnych, na których systematycznie, po poddaniu procesowi 

 143. SPPON w prasie

  Wywiad z Prezesem SPPON - Jerzym Oleszczukiem na temat szkoleń dla Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w dzisiejszym wydaniu dodatku do Dziennika Bałtyckiego

 144. Opinia prawna dotycząca orzecznictwa UOKiK oraz prawnych aspektów umów pośrednictwa z zastrzeżeniem klauzuli wyłączności.

  Szanowni Państwo, Informujemy, iż w związku z wnioskiem Walnego Zebrania Członków SPPON z dnia 16.10.2009 r., Zarząd SPPON, wystąpił do Kancelarii 

 145. Opinia Prawna

  Na zlecenie Zarządu SPPON, Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów " Głuchowski, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy ", wykonała:

Facebook