Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

Szkolenie 05.04.2019: Zmiany w prawie związanym z obrotem nieruchomościami w roku 2018 oraz prognozowane zmiany na rok 2019

 Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

zaprasza na szkolenie:

Zmiany w prawie związanym z obrotem nieruchomościami w roku 2018
oraz prognozowane zmiany na rok 2019

 

Termin: 5 kwietnia 2019 r. (piątek), godz. 9.00-15.00

Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia, al. Zwycięstwa 96/ 98

 

Program

1. Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność – omówienie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.  o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów oraz aktualnych problemów związanych z jej wdrażaniem.
2. Specustawa – lex deweloper - czyli co wolno deweloperowi - ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących z dnia 5 lipca 2018 r.
3. Zmiany w prawie budowlanym, ustawie o własności lokali, nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
4. Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów- umowa najmu instytucjonalnego z dojściem do własności oraz pozostałe zmiany, w tym obowiązujące od kwietnia 2019 r.
5. Mieszkanie na start - ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania” - system dopłat do czynszu dla najemców, których nie stać na samodzielny najem lub zakup nieruchomości.
6. Co nowego w TBS?
7. Wybrane zmiany prawa podatkowego:
-       sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze spadku,
-       zmiany w zakresie ulgi mieszkaniowej.
8. Wybrane zmiany prawa cywilnego – omówienie aktualnego okresu przedawnienia.
9. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 1 marca 2018 r. – nowe obowiązki dla pośredników.
10. Inne zmiany w prawie. Podsumowanie nowelizacji prawa wodnego.
11. Planowane zmiany ustawy deweloperskiej oraz ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Kiedy zostaną usankcjonowane polskie REIT-y?
12. Co dalej z kodeksem urbanistyczno - budowlanym?
13. Reforma planowania przestrzennego- dokąd nas zaprowadzi?
14.  Czym jeszcze nas zaskoczy rok 2019?

 

Szkolenie poprowadzi:

Ewa Klos-Rychter - radca prawny, pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nadana w trybie państwowym nr 2770), od 1998 roku zawodowo związana z obsługą rynku nieruchomości, analityk rynku nieruchomości, specjalista w zakresie prawa obrotu nieruchomościami. Właścicielka Kancelarii Prawnej oraz Biura Obrotu Nieruchomościami KLOS. Uznany wykładowca na wyższych uczelniach (stała współpraca z Wrocławskim Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Politechniką Wrocławską, współpraca z Wyższą Szkołą Bankową, Akademią Ekonomiczną we Wrocławiu), wykładowca na licznych szkoleniach, prelegent na konferencjach poświęconych rynkowi nieruchomości, trener na kursach przygotowujących do pracy w pośrednictwie organizowanych m.in. przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Centrum Edukacji Animus. Autorka wielu publikacji dotyczących m.in. analizy sytuacji na rynku nieruchomości, oceny stanu prawnego nieruchomości. Zaangażowana w rozwój zawodu oraz środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. W latach 2005-2009 Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. W latach 2011-2013 członek Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, w latach 2009 -2013 członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami.
Laureatka wielu nagród, m.in. Złotej Odznaki Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, Medalu XX - lecia Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, dwóch wyróżnień za wkład w rozwój profesji pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz rynku nieruchomości.  Współwłaścicielka Centrum Edukacji Animus,
www.animus.edu.pl.

Cena za udział w szkoleniu:

  • Członkowie SPPON i ich pracownicy/współpracownicy – 200,00 zł brutto,
  • Uczestnicy kursów: Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami i Zarządca Nieruchomości – 250,00 zł brutto
  • pozostałe osoby – 300,00 zł brutto

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Skontaktuj się z biurem SPPON:
sppon@sppon.pl, 501 614 120

Facebook